القائمة الرئيسية

الصفحات

החשיבות של כלכלה בחיים עכשוויים

 

Pixabay

אלוהים אדירים אומר: "כיבדנו את בני אדם וסחבנו אותם על היבשה והים וסיפקנו להם דברים טובים והעדפנו אותם על פני רבים מאלה שיצרו עבורנו העדפה" (סוראט אל ישראא: 70). לכן, לכלכלה שני מושגים, כלומר:


כלכלה פרטנית: זה שהאדם ממלא את הזכות לחיים הגונים באמצעות עבודה, הסתמכות עצמית ופרנסה, והיא כוללת כל פעילות גופנית או נפשית על מנת להגיע אחר כך לסחורה או להשיג שירות ספציפי שעבורו המפיק משולם, וכסף זה שהאדם מרוויח מעייפותו מכונה תקרה

יכולות כלכליות וחומריות, ולכן הכלכלה היא דרך מסודרת דרכה נבחר אורח חיים בהתאם ליכולות החומריות.

כלכלה בינלאומית: זהו מדע המבוסס על אוסף עסקאות כלכליות בין מדינות העולם, והוא עוסק ביחסי סחר בין מדינות וביכולת להתחרות בשוק העולמי למוצרים, כך שכלכלה בינלאומית זו משפיעה על המדינה ועל מעמדה בקרב מדינות ונחשב כסטנדרט של כוח מדינה. המדינה החזקה היא השולטת בייצור של סחורה ספציפית או יותר מסחורה אחת בשוק העולמי, וכך יש תשואה גבוהה על כסף שמשפיעה על כלכלת המדינה.

באמצעות מאמר זה נלמד על חשיבות המשק בחיי הפרט, על שיטת התכנון הפיננסי של הפרט ועל חשיבות הכלכלה הבינלאומית.


חשיבות הכלכלה בחיי הפרט


כישלון משפחתי והידרדרות החיים הם באחריות הכלכלה הענייה, או במילים אחרות שימוש לרעה בכסף, מכיוון שכסף זה שמרוויח הוא בעל תקרה קבועה לאדם ואינו פתוח, ולכן כלכלה זו חייבת להיות בין בזבזנות לבין עניים, כלומר, האדם צריך להיות מתון בהוצאות האישיות והמשפחתיות שלו ולכלכלה מאורגנת זו יש השפעה על הפרט ועל חייו, כולל:


היפטרות מעוני: אחד הגורמים לעוני הוא ניהול כושל של כסף או מה שמכונה כישלונה של המערכת הכלכלית האישית המובילה לעוני, בגלל חוסר הדאגה לכיסוי צרכים חשובים ולחסכון של סכום כסף עבור העתיד ונטליו.

השגת רמת חיים טובה: מי שהכנסתם מוגבלת ואינה מספקת צריך לחפש להשיג רמת חיים טובה, והמערכת הכלכלית לכסף יכולה להשיג זאת באמצעות ניצול של כמה כסף להשגת יעדים, הדבר החשוב ביותר שעניים אדם צריך להיות להוט למצוא פרויקטים קטנים מצליחים שנכנסים. יש תשואה כספית טובה, ועניין זה לא יכול להצליח אלא אם כן המשק מחיל כסף וחוסך חלק ממנו לפרויקטים שמשיגים רמת חיים טובה, כפי שהכלכלה נותנת יכולת ואומץ להשיג מטרות באמצעות זמינות של חלק מהכסף שנחסך.

השגת אושר: כלכלה עם כסף וידע להיפטר ממנו כראוי משיגה אושר לאדם כמו גם לכל המשפחה, מכיוון שכסף הוא דרך להימנע ולהתמודד עם הבעיות שאדם נקלע אליהם, ויש משברים רבים בחיים שמטפלים רק בכסף ולא כפי שחלקם מאמינים, למשל כשקונים משהו שחשוב כמו מכונית או בילוי אפשר להשיג רק בכסף.

שיטת תכנון פיננסי ליחיד


אין ספק שכל אחד מאיתנו מחפש יציבות פיננסית בחייו, הנחשבת לעמוד התווך העיקרי בחיים, המכונה יציבות חיים, וכי הרעיון של תכנון פיננסי עשוי להיות מעורפל בעיני רבים או באמונה. שהיא מוגבלת לחברות ומדינות בלבד, וגם העניין הזה שגוי. ברמה האישית והמשפחתית, הרעיון של תכנון פיננסי מבוסס על קביעת הפרט את היעדים הכספיים שהוא רוצה להשיג, וישנן שיטות שיכולות לתרום לתכנון פיננסי, כלומר:


קביעת יעדים פיננסיים וספציפיים לזמן: עליך להגדיר יעדים שיושגו בפרק הזמן.

הכרת ההון: עליך לציין את כל מה שבבעלותך, כגון הבית, המכונית, ניכוי החובות.

הכרת היבטי ההוצאה לפי סדר חשיבות: יש לזהות את כל היבטי ההוצאות בחייכם וניתן לארגן אותם על פי:

צרכים בסיסיים: אלו הצרכים שלא ניתן לוותר עליהם, כמו אוכל, שתייה ובית.

צרכים משניים: אלו הצרכים שאפשר לוותר עליהם, אך עליהם אתם זקוקים, כמו מכונית, מחשב וטלפון נייד.

מותרות: הם אלה שאינכם זקוקים להם ואינם נחוצים בחייכם, אלא תוספות כמו בשמים, בגדים יקרים.

קבעו מקורות הכנסה: עליכם לקבוע את סכום ההכנסה ולהתחיל לחלק אותם להיבטי ההוצאה, החל מהצרכים החשובים, שהם הצרכים הבסיסיים, ואז אחר הצרכים והמותרות המשניים.


חלוקת הכנסות והוצאות: לאחר מכן, סכום ההכנסה מנוכה מסכום ההוצאות, וסכום ההכנסות חייב להיות גדול מסכום ההוצאות, ואם ההפך מכונה הגירעון הכלכלי, יש לשקול מותרות. ולנסות להימנע מהם כדי שהדברים יהיו ברורים אם יש גירעון פיננסי.

חיסכון: יש למקם את הערך המופחת מכמות ההכנסות מסכום ההוצאות בחיסכון ולא לבזבז אותו כלל, מכיוון שלכסף זה ישנה חשיבות רבה בעתיד. אדם עלול ליפול בדילמה או משבר ספציפי שנפתר על ידי החיסכון הקיים, וניתן להשתמש בחסכון זה בהיבטים רבים, כולל:

קניית צרכים חשובים: כמו הרכב, הבית, הריהוט לבית.

השקעת כסף: ניתן להשקיע הכנסה בפרויקט ספציפי, רצוי על פי סכום הכסף שנחסך ולא יותר ממנו.


בהנחה שאתה מרוויח 700 דולר לחודש וההוצאות שוות ל -450 דולר, ולכן שווי ההנפקה הנותר של 700 דולר - 450 דולר שווה 250 דולר, ולכן ערך החיסכון לחודש הוא 250 דולר או 3000 דולר. בשנה, וסכום זה עשוי לתת את האפשרות לשפר את החיים על ידי רכישת האספקה ​​הדרושה או דלת לפתיחת עסק קטן מצליח, או לפחות הימנעות מפחד מפני העתיד ומעוליו הכספיים.

חשיבות הכלכלה הבינלאומית


מדינה מצליחה היא מדינה שהתשואה הכלכלית שלה גבוהה ואין גירעון אלא עודף, ואם המדינה סובלת מגירעון, היא סובלת מעוני, כניעה, הצורך לנחם ולתמוך במדינות אחרות, וחוסר היכולת לבנות יחסים כלכליים עם מדינות שכנות, ועניין זה מנפץ את ישות המדינה ואת מעמדה גם בקרב מדינות. העוני של העם כולו, ולכן הכוח הכלכלי משפיע על היבטים רבים של המדינה, כולל:


כוח צבאי: המדינה תמיד צריכה להוציא על הכוח הצבאי שלה מבחינת ציוד, מכונות ותחמושת, ולולא קיומה של כלכלה חזקה, לא היה כוח צבאי.

מעמד המדינה: על המדינה להשפיע בעולם או לפחות להיות מפורסמת בייצור טובין מסוים טוב יותר מאחרים, מכיוון שיכולתה של המדינה לשלוט בשוק העולמי מעניקה לה מיקום בקרב מדינות ויכולת לבנות יחסים כלכליים עם מדינות רבות.


יצירה והשקעה של פרויקטים גדולים במדינה: למדינות שיש להן עודף תקציבי יכולת לפתוח פרויקטים גדולים במדינה, ועניין זה עוסק בסוגיות חשובות רבות כמו (אבטלה, הזדמנויות עבודה מוצלחות, לכידות המדינה ורווחת הרווחה. של העם) וזה מה שאנחנו צריכים כדי לחסל את העוני ולפתוח את הדלת לנוער לעבודה, לייצור וליצירתיות.

התפתחותה ושגשוגה של המדינה: כאשר נפתחים פרויקטים, האבטלה מיושמת ונפתחים הזדמנויות לצעירים להשיג מימוש עצמי, ולעבודה, יש מדינה יצרנית ואינדיבידואלים שלה הם יצרניים, ולכן הייצור הוא הבסיס הקמת כל מדינה שתצליח ותתקדם הלאה, מכיוון שכולם במדינה עובדים, יש ייצור, יש הכנסה טובה של הפרט, ויש שחזור, שם נוצרת משפחה ויש מי שמממש את חלומותיהם וכו '. יש כוח-על משגשג וחזק מבחינה כלכלית.

תגובות