القائمة الرئيسية

الصفحات

הדרכים הטובות ביותר להגדיל את החיסכון הביתי

 

Pixabay

ההיבט הכלכלי הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בחיי המשפחה, והטיפול בו עוזר לצד להרגיש בטוח, נוח ולהגיע לחופש כלכלי, ונחמד לעקרת בית לחשוב ולתכנן עם בעלה בהיבט זה. לחיות בצורה שמתאימה לסכום ההכנסה שלהם וגם ליהנות ממנה בצורה הטובה ביותר, כך שניתן יהיה למלא את הוצאות משק הבית ואת צרכי כל המשפחה תוך חיסכון בכמה כסף לשימוש בה בעת צורך, או בידור כגון יציאה לבילויים משפחתיים או חופשות נסיעות, ובמאמר זה תיכלל מערך שיטות. דרכו נשים יכולות להיות חסכוניות בבית.


איך נשים יכולות להיות חסכוניות בבית?


תכנון עם המשפחה


הצעד הראשון לטיפול בהיבט הכלכלי הוא לחשוב עליו ולתכנן אותו באמצעות דיאלוג עם כל בני המשפחה, שכן עדיף שבני זוג וכל הילדים יסכימו על גישה ספציפית בהתמודדות עם היבט זה, והבאים הבאים הם כמה טיפים לתכנון עם המשפחה לגבי ההיבט הכלכלי:


ניתן להקדיש לפחות מפגש אחד לחודש לדיון במצב הכלכלי של המשפחה כאשר בני הזוג נפגשים באופן קבוע; לדבר ולהעריך את ההוצאות של החודש הקודם, ואם התרחשה התקדמות לעבר יעדים ארוכי טווח, ולהציע שינויים לפי הצורך לרכישת דברים חדשים.

לבוא עם המשפחה בגישה להתמודדות עם כסף על ידי מעקב והערכת הרגלי ההוצאה, קביעה אם יש צורך בחיסכון וקביעת הוצאות על קטגוריות מסוימות, כמו אוכל ובידור.

עדיף לרשום את תקציב הבית ואת הסכום המתאים להכנסה, על ידי כתיבת כל הוצאות משק הבית לתכנון וחלוקת ההכנסות אליהם, מכיוון שהדבר מצמצם עודפי הוצאות.


תכנון ארוחות


נשים יכולות לשלוט בכמות ההוצאות המשפחתיות על אוכל על ידי תכנון ארוחות, מכיוון שתכנית ספציפית להכנת ארוחות בבית מקלה על הלחץ על האם ומפחיתה כסף המושקע בקניית אוכל מוכן. להלן קבוצה של טיפים לתכנון ארוחות:


יצירת תפריט לכל שבוע ובחירת מנות המתאימות לעונה או שלמרכיבים שלהם יש הנחה בשוק.

למד על המאכלים שהמשפחה אוהבת למצוא את המרכיבים שלהם ולהכין אותם, כך שבני המשפחה יוכלו להשתתף על ידי מילוי הרשימה עם המנות האהובות עליהם.

הקדישו יום בשבוע לפחות להכנת מאכלים המכילים קטניות, כמו שעועית, עדשים, אפונה ודגים משומרים במקום בשר. יש הרבה מנות טעימות שניתן להכין ללא שימוש בבשר.

תכננו אילו מאכלים קיימים בבית כך שמועד הקנייה הבא יגיע.

הסתמכות על מרכיבים זולים שניתן להשתמש בהם במתכונים רבים ושונים, כגון אורז, פסטה, שעורה וכו '.הימנעו ממאכלים הזקוקים להכנת מרכיבים מיוחדים או יקרים, שכן ניתן לאזן את היכולת להשתמש במרכיבים אלו ביותר ממנה אחת, או להחליף אותם במרכיב שיש לו אפשרויות רבות.

אל-חתית הוא להשתמש בשאריות, שם תוכלו לחשוב כיצד להרוויח מאותה מנה ביום שלמחרת על ידי שימוש בה שוב, אך באופן חדש, למשל ניתן לאכול עוף בגריל עם אורז וירקות על ביום הראשון, ואז הכנת כריכים מהעוף שנותר ביום השני.

הגדל את הכמויות, אם יש כמויות של ירקות זמינים בבת אחת, אתה יכול להכין צלחת מרק גדולה לפני שכמות זו נחשפת לנזק, מכיוון שאפשר לקרר את המרק ולאכול אותו מספר ימים, או לקנות שתי כמויות של חומרים בסיסיים כאשר מחירם יורד, כמו בשר או אחרים, ומכינים שתי מנות מהן ומקפיאים את השני יש לשמור ולאכול למועד מאוחר יותר.


לחסוך כסף


לאישה יכול להיות תפקיד גדול בהעלאת הרמה הכלכלית של משפחתה על ידי הכנסת הרגל לחסוך בחיי המשפחה. חשוב לכל משפחה שיהיה סכום כסף לחסכון מדי חודש, מכיוון שחשיבותה נעוצה בעיתות משבר, או להשיג פרויקטים ארוכי טווח עבור המשפחה. יש אנשים שצריכים להימנע מההרגל לבזבז כסף ברגע שיש עודף ממנו על עניינים שמחוץ לתקציב מבלי לשים לב אליו, ואת הסכום הדרוש לחיסכון ניתן להוציא בתחילת החודש לפני כל דבר אחר להתגבר על בעיה זו, ומומלץ להמשיך לקשר בין המטרה או התוכנית שהמשפחה שואפת אליה לבין הרגל החיסכון. להמשיך בכך.


תכנון אירוע


האישה הכלכלית עושה תכנון טוב והכנות לאירועים חברתיים, חגים וחגים מראש, ולא מחכה לעונה או לאירוע שיבוא להתכונן אליה, עדיף להתכונן ולבחור מתנות ושיטות חגיגה כשיש יכולת זמן זה נותן את היכולת להשוות ולחפש אחר הדברים הנדרשים ולבחור מראש את הטוב ביותר והכי פחות יקר מכיוון שההכנה של הרגע האחרון מפחיתה אפשרויות ועשויה להגדיל את העלויות.


פיתוח מיומנויות


האישה הכלכלית מפתחת מערך כישורים ותחביבים לבילויים ולנצל אותם מכיוון שהיא יכולה להפחית את הוצאות הבית באמצעותם, למשל, ניתן ללמוד כלים חדשים לבישול כדי להפחית את האכילה בחוץ, ולשפר את מיומנות התפירה לתקן בגדים בבית, ניתן גם לוותר על שירות גיהוץ וניקוי יבש. על ידי לימוד גיהוץ בגדים בדרך הנכונה, ומיומנויות אחרות.


החלף לחיסכון


הוצאות רבות יותר יכולות לפעמים לחסוך כסף, והדוגמה הגדולה ביותר לכך היא השקעה באמצעים לחיסכון באנרגיה ובמים. מומלץ לפנות לייעוץ לבעלי ניסיון בתחום זה, מכיוון שהבית עשוי להזדקק לפיתוח בידוד של דלתות וחלונות בחורף. כדי לא להיחשף לנזקים, או להשתמש במיכלי שמש שעשויים להיות יקרים בקנייתם, אך הם חוסכים ומפחיתים את הצריכה לטווח הארוך, ומומלץ להשתמש גם בחלקים לחיסכון במים.

הכינו ציוד ניקוי בבית


ישנם יתרונות רבים בהכנת ציוד ניקיון בבית ובהימנעות מקנייתם ​​בחנויות, מכיוון שהם בטוחים לבני המשפחה עד כדי כך שהם מאפשרים לילדים להשתתף בתהליך הניקיון; הסיבה לכך היא שחומרי הגלם העשויים לשמש בהם הם לרוב טבעיים וזולים, מה שמקטין את כמות הכסף שהוצא.

תגובות